Zákonom chránené gorily

Autor: Kamil Krnáč | 20.12.2013 o 11:01 | (upravené 20.12.2013 o 11:39) Karma článku: 14,44 | Prečítané:  1051x

Presne pred dvomi rokmi 20.12.2011 sa na internete objavili známe prepisy z odpočúvania v kauze Gorila. O dva dni neskôr som vtedy spolu s kolegami podal na políciu a na Úrad boja proti korupcii trestné oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu korupcie. Dnes, o dva roky neskôr, sa zdá byť vyšetrenie kauzy v nedohľadne.

Po podaní trestného oznámenia mi o niekoľko dní prišlo vyrozumenie, že príslušné orgány vo veci začali konať a to bola aj posledná informácia, ktorú som od príslušných orgánov doteraz dostal. Medzičasom som sa z médií priebežne dozvedal, aké je strašne ťažké zbaviť tajných mlčanlivosti, i keď p. Nicholson potvrdil, že nestretol jediného agenta, ktorý by Gorilu spochybnil. Aké je strašne ťažké po toľkých rokoch zistiť, čo sa v tom čase vlastne stalo, ale to, že majetok štátu zmenil majiteľa, to zreteľne aj po rokoch vidíme všetci. To že už bol niekoľkokrát vo vyšetrovaní učinený výrazný pokrok a výsledky budú čoskoro, ale zároveň sa tam "asi" korupcia predsalen zatiaľ nezistila. Alebo že najčerstvejší kandidát na prezidenta považuje Gorilu za vykonštruovanú tam, kde je spomínaný on, ale za pravdivú tam, kde sa spomínajú ostatní.

Nie som agent, ale môžem povedať, že praktiky spomínané v Gorile sú aj na základe mojich pozorovaní počas poslaneckého pôsobenia v rokoch 2010-2012 veľmi realistické. Počas tohto obdobia sa napríklad chystala privatizácia ziskových(!) teplární, ktorá sa vo svojej prípravnej fáze ako na potvoru veľmi ponášala na scenár z Gorily. Ako poslanec som takýto prístup ku predaju verejného majetku kritizoval a apeloval na zrušenie navrhovaných postupov. Našťastie sa napokon privatizácie teplární zastavila.

Za 24 rokov naše orgány činné v trestnom konaní nedokázali nielenže vyriešiť ani jeden politicky citlivý prípad (obzvlášť v prípadoch veľkej korupcie), ale dokonca ani zvládnuť prípravné konanie na prokuratúre tak, aby sa prípady vôbec dostali na súd. Likvidáciou káuz už na prokuratúre, kde je konanie na rozdiel od súdov neverejné, je tak legálne a trvalo zabezpečovaná ochrana všetkých goríl na Slovensku aj do budúcnosti. Kým si v tomto neurobíme poriadok, vždy sa na scéne nájde priestor pre nového "šikovníka", ktorý v spise Gorila nebude vidieť korupciu obludných rozmerov, ale praktický a funkčný návod na použitie.

trestne oznamenie

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.

dnes píše matia lenická

O ženách chcú opäť rozhodovať muži

Naša katolícka cirkev odmieta počúvať a nasledovať vlastného pápeža.

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.


Už ste čítali?