Volá hlas slobodného Slovenska, rozhlasová stanica Slobodná Európa

Autor: Kamil Krnáč | 9.12.2011 o 20:02 | Karma článku: 20,23 | Prečítané:  4229x

Nadpis je parafrázou prvej vety odvysielanej v Rádiu Slobodná Európa v roku 1951. Občania vtedajšieho totalitného Československa mali zakázané získavať informácie inak ako zo štátom dirigovaných médií šíriacich po krajine jedinú správnu komunistickú propagandu, preto túto "štvavú" rozhlasovú stanicu po pár minútach vysielania museli umlčať rušičky. Po 60-tich rokoch neustálych bojov za slobodu sa následkom nenápadných a o to nebezpečnejších udalostí ocitáme na prahu sveta, v ktorom tieto rušičky našli svoju novú tvár. Tentokrát sa však zobudili do svojho nového života v celej Európe.

V roku 2008 Íri v referende odmietli Lisabonskú zmluvu, čo bohužiaľ ani trochu nekorešpondovalo s "Veľkým plánom". To vyvolalo takú európsku mediálnu búrku, že vystrašení občania Írska radšej svoj postoj pod demokratickým nátlakom prehodnotili a zmluvu v novom referende schválili.

Pred dvomi mesiacmi sa Slovensko premenilo na "myš, ktorá revala". Tým, ktorí nesúhlasili s nebezpečnou eurocentralistickou hrou na šialené vykupovanie dlhov ešte väčšími dlhmi, bola okamžite udelená nálepka bláznov, euroskeptikov, vyvrheľov a zradcov európskej myšlienky. Vystrašený slovenský parlament preto radšej svoj postoj pod demokratickým nátlakom prehodnotil a navýšenie Eurovalu v opakovanej voľbe schválil.

Dnes Veľká Británia odmietla podpísať zmeny v Lisabonskej zmluve, ktoré odstraňujú z rozhodovacieho procesu právo veta a titulky mediálnych mágov nenechali na seba dlho čakať - Veľká Británia je v izolácii. Je otázkou, či premiér David Cameron časom radšej svoj postoj pod demokratickým nátlakom neprehodnotí a suverenitu Spojeného kráľovstva predsalen neobetuje. Na tomto summite európskych lídrov síce zazneli nesmelé výhrady voči plánovaným zmenám aj od troch ďalších krajín, ale tie mizli rýchlosťou priamoúmernou intenzite záujmu nedočkavých žurnalistov.

Toto nie je boj proti jednoznačne rozpoznateľnej štátnej propagande pomocou informácií spoza východnej železnej opony. Spoločne čelíme oveľa sofistikovanejšej prívalovej vlne zmanipulovaných informácii zdanlivo slobodného západoeurópskeho mediálneho trhu. Napätie sa každým dňom stupňuje, zbrane naberajú na kalibroch, mašinéria propagandy beží naplno a proces integrácie sa neomylne a nezastaviteľne valí Európou pod záštitou jedinej správnej Nemecko-Francúzskej a stále menej demokratickej Európskej únie.

Ten, kto prejaví iný názor, bude zosmiešnený.
Ten, kto sa vzoprie, bude odsúdený.
Ten, kto sa nepodvolí, bude znásilnený.

Buďte pripravení. Deň, kedy uvidíte na ulici viať veľkú modrú vlajku s jedinou veľkou žltou hviezdou uprostred, bude dňom, kedy vám do obývačiek so zatemnenými oknami znovu potichu vstúpi zakázané vysielanie Rádia Slobodná Európa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Trump je najškodlivejší zjav, čo Zem nosila

Výročná správa SIS je opäť raz akoby volanie po zrušení inštitúcie.

dnes píše matia lenická

O ženách chcú opäť rozhodovať muži

Naša katolícka cirkev odmieta počúvať a nasledovať vlastného pápeža.

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.


Už ste čítali?