Diaľnice sa elektronicky obstarávať musia!

Autor: Kamil Krnáč | 23.12.2010 o 12:31 | Karma článku: 11,98 | Prečítané:  2089x

Po predložení mnou inicovanej novely zákona o verejnom obstarávaní do parlamentu, ktorá by mala výrazným spôsobom zasiahnuť do kšeftovania s verejnými zdrojmi, som očakával, že sa niekto začne proti týmto zmenám ozývať.

Situácia sa vyvinula tak, že sa v médiách začali objavovať nenápadné vyjadrenia zainteresovaných, že obstarávanie diaľníc by malo mať z elektronického obstarávania výnimku. Ako výsledok vznikla v teréne zaujímavá názorová zhoda, ktorá presviedča verejnosť, že je elektronická aukcia pri obstarávaní výstavby diaľníc naozaj nevhodná.

Každý nech si urobí názor sám, ale môj postoj k tejto téme je nemenný. Ak sa dá vyjednať zľava na cene diaľnice s už vyhláseným víťazom súťaže len na základe interného rokovania, potom sa tento istý proces dá dozaista urobiť ešte počas samotnej súťaže nielen s viacerými účastníkmi, ale aj verejnou transparentnou formou elektronickej aukcie. Účel elektronickej aukcie je totiž presne taký. Dojednať súťažou viacerých účastníkov najlepšiu cenu pri nezmenených kvalitatívnych kritériách.

Nenechajte sa preto zmiasť a majte sa na pozore. Moja novela zákona je v druhom čítaní a cez pozmeňujúce návrhy sa do nej môže dostať všeličo nevhodné. Urobím však všetko pre to, aby diaľnice žiadnu výnimku z transparentnosti, efektívnosti a hospodárnosti obstarávania nedostali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?