Vezmite mi imunitu, prosím!

Autor: Kamil Krnáč | 16.9.2010 o 8:36 | Karma článku: 13,13 | Prečítané:  2244x

Som poslanec NR SR a v každej etape prijímania zákona o imunite poslancov som hlasoval ZA jej obmedzenie a v každej ďalšej aj ZA jej obmedzenie hlasovať budem. Nesúhlasím s existenciou akýchkoľvek výsad a výhod pre poslancov, pretože nám podľa môjho názoru neprináležia.

Aby tento môj článok nepôsobil iba ako lacné politické gesto, skúsim vysvetliť na príkladoch môj principiálny postoj k poslaneckým výhodám od momentu, odkedy mi boli priznané.

1. Aj ako poslanec si naďalej kupujem lístky na MHD. Áno, využívam aj MHD a kupujem si lístok vždy.

2. Policajtom neukazujem poslanecký preukaz a ani im nikdy nehovorím, že som poslanec. Zatiaľ ma nespoznali, takže nebolo ani žiadne salutovanie.

3. Na návšteve v zariadení NR SR v Častej-Papierničke som sa dožadoval sadzby za ubytovanie, akú má verejnosť. Žiaľ, nebolo mi vyhovené ani po opakovanom požiadaní s organizačným odôvodnením. Mimochodom, ceny za občerstvenie sú v úplne bežnej výške a rovnaké pre všetkých - pre poslancov, pre zamestnancov NR SR a aj pre verejnosť, takže žiadny "socialistický raj pre papalášov" sa nekoná.

4. Žiadnu kanceláriu si preplácať nepotrebujem, pretože mi stačí tá, ktorú automaticky prideľuje NR SR na Západnej terase pri hrade.

5. V predvolebnej kampani som vždy všetkým tvrdil, že názor na obmedzenie imunity nezmením, aj keby sa SaS dostala k moci. Svoje slovo dodržiavam a dodržím.

A tak ďalej...

Problém je, že odmietanie výhod plynúcich z poslaneckého postavenia je v podstate bojom s veternými mlynmi. Je rozhodne pohodlnejšie nechať sa iba unášať davom tých, ktorým súčasný stav vyhovuje. Môj principiálny postoj teda zjavne na zmenu nestačí.

Preto vás prosím, aby ste túto sobotu 18. septembra 2010 prišli k referendovým urnám a vyjadrili sa v referende aspoň kvôli jednej otázke - o obmedzení imunity poslancov.

Výsledky úspešného referenda SÚ ZÁVÄZNÉ!

Vaša neúčasť môže spôsobiť, že politici, ktorí sa neuveriteľne boja straty imunity, získajú vo svojom ťažení nový argument: "Ľudia si zrovnoprávnenie politikov a občanov neželajú". Ak máte o zmysluplnosti účasti na referende pochybnosti vyprovokované postojom najmä opozičných strán, potom sa, prosím, zamyslite nad nasledujúcimi riadkami:

"Máme za sebou zaujímavý a úspešný politický rok 2004. Najskôr nás vyskúšalo odborárske referendum o predčasných parlamentných voľbách, ktoré sme v plnej miere podporili. Pre Smer nebolo neúspechom. Proti referendu stála celá vládna propagandistická mašinéria, takmer všetky médiá ho marginalizovali, vládni politici nedemokraticky odhovárali ľudí od účasti. Napriek tomu sa referenda zúčastnilo 36 percent ľudí."

Uvedený text pochádza z prejavu Roberta Fica na 5. Slávnostnom sneme Smeru 11. decembra 2004.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?