Umierali, aby sme mohli voliť

Autor: Kamil Krnáč | 11.6.2010 o 8:36 | (upravené 11.6.2010 o 9:46) Karma článku: 9,73 | Prečítané:  1591x

Koľkokrát som to už počul... "Nič sa nedá zmeniť, všetko je podvod a ísť voliť je úplne zbytočné".

Žijeme v spoločnosti, v ktorej je zaručená možnosť vyjadriť sa vo voľbách podľa vlastného vedomia a svedomia. Môžeme si vybrať z našich vlastných radov, kto a ako bude hájiť záujmy nás všetkých. Bez zbraní, bez násilia, bez krviprelievania.

Pritom kvôli tomu, aby sme mali vlastný štát, aby sme neboli v područí iných, aby sme si sami mohli o našom osude rozhodovať, kvôli tomu naši predkovia neraz museli obetovať aj život. Verili, že raz ich odvaha bude ocenená a ich odkaz spolupatričnosti pochopený.

Možno to znie pateticky, malicherne, ničotne, smiešne a starosvetsky, ale dar, ktorý sme od našich predkov dostali, nie je v dnešnom svete vôbec samozrejmosťou. Stále existujú krajiny, kde ľudia aj dnes bojujú so zbraňou v ruke o to, aby slobodne mohli vyjadriť svoj názor, kde padajú ranení na barikádach v snahe ubrániť svoje základné ľudské práva a kde zatratení považujú slobodné voľby za nekonečne vzdialený sen.

Zajtra, v sobotu 12.6.2010, prosím, neseďte doma a choďte voliť. Aj keď neveríte politikom, aj keď neveríte sľubom a aj keď neveríte, že voľby niečo zmenia. Choďte voliť s hrdosťou preto, lebo môžete. Preto, aby aj tí, ktorí prídu po nás, mali byť na koho hrdí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Občianska vojna alebo liberálna demokracia. Ako sa mohol skončiť Víťazný február

Pred sedemdesiatimi rokmi sa v Československu diali prelomové udalosti, ktoré formovali verejný život viac ako 40 rokov.

KOMENTÁRE

Danko si znova koleduje

Netreba pochybovať, že Dankova partia lezie na nervy všetkým zúčastneným.

DOMOV

Procházka: Keby Dzurinda kandidoval, bude prezidentom

Špeciálne vydanie podcastu.


Už ste čítali?